Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortaları Nedir ?

Bu Sigorta ile poliçede belirtilen şartlar dahilinde sigortalıyı, sigorta süresi içinde maruz kalacağı kazaların sonuçlarına karşı teminat altına alır.

Bu poliçedeki kaza tabirinden maksat ani ve harici bir olay sonucunda sigortalının iradesi dışında ölmesi veya bedeni bir arızaya maruz kalmasıdır

Hayat Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Hayat Sigortası yaptırırken teklifnamede yer alan sorulara doğru cevap vermek,gerek sigorta ettirenin gerekse sigortalının kendisince bilinen ve sigortacının bilmesi gereken hususları sigortacıya bildirmesi önemli bir yükümlülüktür. Bu yükümlülüğün ihlali halinde sigortacı sözleşmeden cayabilir ya da ek prim almak suretiyle sözleşmeyi yürürlükte tutabilir.

Kasko Sigortası ile Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir ?

Kasko Sigortası, kendi aracınıza gelen maddi zararları teminat altına almaktadır. Trafik sigortası ise, aracınızın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararları teminat altına alan ve yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır.

Trafik Sigortası, sadece üçüncü kişilere verilen zararları karşılamakta olup,kendi aracınızın hasarını ödemez. Bu durumda, kasko sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Şirketler, teminatların geliştirilmesi amacıyla paket poliçeler de oluşturmaktadırlar. İşte bu kapsamda, kasko sigortaları ile birlikte ihtiyari Mali Sorumluluk Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Seyehat Araç Destek Sigortası gibi teminatlarda ek poliçelerle verilmektedir.

Sigortalı Öldüğünde Kasko Sigorta Poliçesinin Durumu Ne Olur ?

Tüm hak ve menfaatler ile borçlar, kanuni varislere mirasçılara devreder. Devir için veraset ilamının ibrazı gereklidir

Size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ettiğiniz sürece bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Tamam Çerez Politikası